HOME
Knoptekst
 
Knoptekst
Knoptekst
Knoptekst
Knoptekst
Knoptekst
Knoptekst
Knoptekst
 

Schotland
fietstrektocht

- prijs 719
- 15 dagen
- kamperen
- Niveau

 

Inbegrepen

- overnachting in 2-persoonstenten
- overnachting in hutten op de ferry tijdens heen- en terugreis
- bootovertocht IJmuiden-Newcastle v.v.
- gebruik van fietsen en fietstassen*
- reisleiding

*korting gebruik eigen fiets €60

Niet inbegrepen

- maaltijden
- excursies en entreegelden

Reisnr. 84.25 GEEN PLEK MEER
Leeftijd: 19+
Periode: 13/06-27/06
Prijs: 719

Schotland en fietsen…  het lijkt niet de meest voor de hand liggende combinatie, maar het tegendeel is waar. Fietsen door dit mooie, ongerepte en ruige land geeft het ultieme gevoel van vrijheid. Het is dé manier om dichtbij de natuur te zijn en het land goed te leren kennen.

Een ieder die in Schotland is geweest raakt in de ban van dit land. Hoe dit komt? Het kunnen de vriendelijke mensen zijn, de natuur, de indrukwekkende stilte, de gezellige pubs of de mysterieuze geschiedenis van de ruige clans, die ertoe bijdragen dat dit zo’n unieke bestemming is. ‘Gelukkig’ kent Schotland niet altijd het mooiste weer, anders zou het overspoeld worden door toeristen. Maar zoals een altijd optimistische Schot zou zeggen: ‘het meeste water valt ernaast!’.

WILDKAMPEREN

Het is ideaal om Schotland per fiets te verkennen. De reisleider is een ervaren Schotland ganger die bijna alle wegen en paden kent. Het wordt een tocht zoals dat hoort in Schotland, vrij primitief dus. De route is al globaal door de reisleider uitgezet, maar afhankelijk van wat we leuk vinden en wat de weersomstandigheden zijn, passen we deze route nog aan. Dat betekent dat we de ene keer misschien 60 km per dag fietsen en de andere keer maar 20 km of zelfs helemaal niet. Kamperen doen we voornamelijk in het wild.
In Schotland kun je in het algemeen vlak fietsen, omdat alle grote wegen om de bergen heen draaien. Maar de mooiste wegen gaan toch over de bergen, dus deze zullen we ook regelmatig bedwingen. Het is vaak een zware onderneming maar je wordt beloond met de mooiste vergezichten en de rustigste plekjes!
Af en toe overnachten we op een camping of in een jeugdherberg, zodat we een warme douche kunnen nemen, maar zoals het de echte natuurliefhebbers betaamd zullen we ons ook wassen in glasheldere beken en meertjes die vanuit de Highlands stromen.

FLEXIBELE INSTELLING

De bagage tijdens de reis nemen we mee op onze fietsen. Amarant zorgt voor goede fietsen met fietstassen*. We vertrekken op de fiets vanuit IJmuiden en na de bootovertocht zullen we eerst ongeveer twee en een halve dag door Engeland fietsen voor we de Schotse grens bereiken. In Schotland fietsen we voornamelijk ten noordwesten van Edinburgh.
Een flexibele instelling en een goede conditie zijn wel nodig voor deze reis. Maar je bent daarna wel een unieke ervaring rijker!